Jak postavit kuchyň Kuchařce pro dceru?
Začalo to nenápadně. Povídaly jsme si na jednom knižním křtu.
Já mluvila o stavbách, Florentýna o kuchařkách. Rok se s rokem sešel a jely jsme se spolu podívat do Třebíče na domeček, který má ty správné kořeny a který táhne Flo domů. Začaly jsme fungovat, plánovat a tvořit. Zjistily jsme, že na sebe slyšíme.
Uprostřed běhání po památkářích a kreslení stavebního projektu na záchranu jedné malé ruiny v Třebíči to z ní vypadlo.
„Už bych konečně chtěla novou kuchyň. Sice se živím vařením, ale nikomu svou kuchyň ukázat nemůžu, protože je strašná. Nikdy jsem neměla kuchyň, kterou bych sama vymyslela. Vždycky vařím v kuchyni po někom jiném.“ Ukazuje mi dvířka, která jí zůstávají v ruce, vodní baterii, která teče, kam nemá, a neteče, kam má. Ukazuje mi pracovní desku, která je nevysvětlitelně nízká, takže se člověk hrbí, a digestoř, o kterou si pokaždé narazí čelo, pokud chce kouknout do hrnce na sporáku.
Myslela jsem si, že budeme jenom dělat novou kuchyň a že ji přestěhujeme do jiné místnosti. Takové drobné škatule hejbejte se v podmínkách šestičlenné rodiny. K tomu teda ještě jeden pes, kočka, králící a had.
Sedli jsme si i s Tomášem k obrovskému papíru a namalovali jsme si časové úseky, kdy se co bude dělat a kolik na to potřebujeme času. V kuchyni bude ložnice, v obýváku kuchyň a obývák nebude. Kam se všichni vejdou? Rozhodli jsme se připojit terasu k domu, zastřešit ji a rozšířit o obývací část. To znamenalo začít střechou a dál to znáte.
Takže díky jedné nové kuchyni, která prý nemohla počkat, jsme předělali komplet celý dům a přestali stíhat Třebíč.
Jako vedlejší efekt Florentýna v mezičase přeskládala kuchyň i mně. Najednou se v ní dá vařit.
Tak pokud potřebujete poradit s kuchyní a nebojíte se, že budete muset všechno vystěhovat a předělat, klidně se na nás obraťte. Florentýna vám tu kuchyň vymyslí a já to pak všechno postavím.
Nechte nám vzkaz